Jak Przygotować Się Do Remontu?

AND-REM mamy dla Państwa kilka porad, dotyczących tego, jak powinno się przygotować
do remontu bądź wykończenia wnętrza po otrzymaniu kluczy do lokalu.

Mieszkanie w stanie deweloperskim, które jest przekazywane klientowi, wymaga dodatkowych prac, by można było w nim wygodnie przebywać. Chcemy przedstawić Państwu skalę potrzebnych robót, które mogą być potrzebne. Z reguły wykonuje się m.in.:

  • wykonanie przeróbki instalacji hydraulicznych i elektrycznych;
  • montaż ścianek, sufitów, zabudów z płyty G-K na konstrukcji;
  • wygładzanie ścian i sufitów gładzią gipsową;
  • układanie glazury, terakoty, gresu, mozaiki, marmuru, kamienia;
  • malowanie (ścian, sufitów, okien, grzejników, rur, drzwi);
  • tapetowanie ścian;
  • położenie paneli; podłogowych bądź parkietu;
  • montaż drzwi wewnętrznych;
  • wykończenia łazienek, wyposażenia w armaturę sanitarną i biały montaż;
  • montaż osprzętu elektrycznego, oświetlenia.

Plan remontu

Każdy remont wymaga odpowiedniego planowania – niezależnie od tego, czy prace mają zostać wykonane w mieszkaniu, domu czy biurze. Mowa tutaj o określenie zakresu prac remontowych, czasu, w którym prace mają zostać wykonane oraz ilość środków, które będzie trzeba przeznaczyć na to przedsięwzięcie.

Dobre planowanie to gwarancja sprawnie postępującego wykończenia. Pomaga także uniknąć dodatkowych prac i zbędnych kosztów. Przed rozpoczęciem remontu powinno się dodatkowo rozważyć zakres i kolejność poszczególnych prac remontowych, a także przygotować i określić harmonogram konkretnych prac.

Nasuwające się pytania

Pytania przed remontem, które warto zadać sobie przed remontem? 

  • w których pomieszczeniach ma zostać przeprowadzony remont i co chcemy zrobić?;
  • w jakim przedziale czasu musimy bądź chcemy przeprowadzić remont?;
  • czy prace pozwolą na przebywanie w lokalu podczas remontu?;
  • czy mamy plan lub zabezpieczenie, na wypadek przedłużających się prac wykończeniowych?;
  • co z meblami? Czy meble trzeba wynieść z lokalu na czas remontu, czy wystarczy je tylko zabezpieczyć?;
  • czy zbadaliśmy stan mieszkania i wiemy, czy stolarka, ściana bądź instalacje nie wymagają naprawy?;
  • jak opracować plan i zakres prac i  czy wiemy, co konkretnie trzeba wykonać?
  • czy po zliczeniu wszystkich prac nasz budżet obejmuje planowane roboty?
  • czy w razie konieczności możemy sobie pozwolić na zwiększenie budżetu
  • co z formalnościami? Czy wszelkie formalności związane z remontem zostały dopełnione? Czy o planach wie spółdzielnia, administracja bądź sąsiedzi?

 

Harmonogram remontu

Jedną z ważniejszych rzeczy, jakie trzeba przygotować przed przystąpienie do właściwego remontu, jest jego harmonogram. Dzięki temu można umieścić w odpowiednie ramy czasowe konkretne prace remontowe. Ułatwia to znacznie kontrolę terminowości wykonywanych robót i pozwala on na odpowiednie planowanie wydatków. Zatem, jeśli chcemy, aby remont był udany i zakończony terminowo lub w bardzo zbliżonym terminie, to harmonogram remontu jest pozycją obowiązkową.

W samym harmonogramie powinny znaleźć się zakresy prac remontowych i terminy, przeznaczone na ich wykonanie. Najlepiej, by harmonogram był prosty, nieskomplikowany – doskonale sprawdza się w tym wypadku forma przejrzystych tabel. Taki harmonogram najłatwiej jest wykonać w arkuszu kalkulacyjnym lub narzędziu do wykonywania tabel w edytorach tekstowych.

Terminy remontu

Przy planowaniu remontu niezwykle ważne jest wybranie dogodnego terminu – powinien być tak dobrany, by jak najmniej wpływał na codziennie funkcjonowanie mieszkańców bądź użytkowników. Mimo wszystko jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest, w przypadku remontu mieszkania czy domu, przekazanie kluczy ekipie remontowej i wyjazd na wakacje, do rodziny, bądź innego lokalu.

Pora roku, na którą planujemy remont, również ma niebagatelne znaczenie, szczególnie gdy nie ma możliwości wyprowadzki na czas prac budowlanych. Zima jest jednym z gorszych okresów na planowanie – roboty wymagające wietrzenia pomieszczeń mogą być wtedy bardzo utrudnione. W tym okresie również nie powinno się wykonywać prac związanych z instalacją wod-kan, wymianą drzwi bądź okien. Te prace lepiej pozostawić na mniej zimne miesiące, a na mrozy pozostawić wykańczanie wnętrz.

Budżet remontu

Mimo wszystkich planów, starań i harmonogramów wszystko zależy od budżetu, który możemy przeznaczyć na remont i wykończenie wnętrz. Z góry określony budżet jest przydatny, gdy wykonawca remontu przedstawi koszty poszczególnych prac zgodnych z przygotowanym harmonogramem.

Z tego względu warto mieć większe niż mniejsze rozeznanie w terenie. Dobrze jest posiadać przed rozpoczęciem remontu spis niezbędnych produktów i sprzętów. Polecamy także zanotować wymiary konkretnych pomieszczeń, w których mają być prowadzone prace. To pomoże dosyć dobrze oszacować koszty materiałów czy urządzeń i przyjąć górną granicę budżetu. Dzięki temu nie będziecie musieli Państwo zastanawiać się, gdzie znaleźć dodatkowe 500 czy 1000 złotych potrzebne do opłacenia dodatkowych prac bądź dokupienia partii kafelków lub paneli.

Porady

Remont powinno się zaczynać od najcięższych prac – chodzi o wyburzanie czy stawianie ścian, skuwanie i zdejmowanie podłóg i warstw ściennych. Tu pragniemy nadmienić, że remont najlepiej rozpocząć od łazienki i kuchni, by te pomieszczenia były wykonane jako pierwsze, dzięki czemu będziemy mieli wolny dostęp do sanitariatów w czasie dalszych prac. Na tym etapie warto również sprawdzić stan instalacji elektrycznych i wod-kan, by w razie potrzeby nie wykonywać poprawek, gdy prowadzone będą kolejne prace wykończeniowe i remontowe.

Następnie, w kolejnych etapach prac remontowych, najlepiej rozplanować sobie prace takie jak montaż płyt g-k, układanie płytek ceramicznych, posadzek, gruntowanie i wykończenie ścian i osadzanie drzwi i okien. Na koniec zostaje montaż gniazdek i innych elementów elektryki, biały montaż w łazience, zabudowa kuchenna oraz pozostałe umeblowanie.

Podsumowanie przygotowań do remontu

Zastanów się, jakie prace będą potrzebne od zakresu prac zależy czas ich wykonania i wszelkie związane z nimi koszty. Stwórz plan remontu, dzięki temu będziesz trzymać rękę na pulsie. Zadaj sobie wcześniej kilka pytań – gdzie ma być remont?, co trzeba dokładnie wykonać?, ile mogę poświęcić pieniędzy.? Stwórz harmonogram remontu, dobrze zaplanowane prace remontowe pozwalają na bezproblemową realizację prac. Harmonogram jest tutaj nieocenionym wsparciem.

Zaplanuj budżet remontu – największym determinatorem zakresu remontu jest pieniądz. Rozplanowanie budżetu i jego górnej granicy pozwala na uniknięcie niespodziewanych kosztów.

Wybierz fachową ekipę remontową – gdy już jesteś gotowy, wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ekipę remontowo – budowlaną, która oferuje atrakcyjne ceny i prowadzi kompleksowe, wysokiej jakości usługi remontowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisz

a.urbaniak76@wp.pl

Zadzwoń

+48 505 502 044

Działkowa 137, 62-020 Swarzędz,
woj. Wielkopolskie
NIP 7841404099
Background

Swarzędz

Background

Swarzędz

Jako jedna z wiodących firm budowlanych w Wielkopolsce, zapraszamy do kontaktu klientów zainteresowanych usługami budowy domu, wykończenia wnętrz. Czekamy na Państwa pytania zarówno pod podanym numerem telefonu, jak i pod podanym adresem email.  Z chęcią rozwiejemy wszelki wątpliwości i doradzimy w zakresie remontu. W razie potrzeby możemy zaproponować gotowe, dopasowane do potrzeb rozwiązania techniczne. Możemy także wykonać odpowiednie kosztorysy już po oględzinach pomieszczeń i lokali w Poznaniu, Swarzędzu i całym woj. wielkopolskim.

Copyright © 2021. All Rights Reserved.

Zadzwoń